Aktualności

Na czas września (od 1 września 2013 do 1 października 2013) przestrzeń Parku Róż, w Gorzowie Wielkopolskim zostanie zagospodarowana pod jedyną w swoim rodzaju wystawę na pTAK! –przedstawiającą najniezwyklejsze i najrzadsze gatunki ptaków w obiektywach najznamienitszych polskich i zagranicznych fotografików – łącznie 30 pięknych fotografii wraz z wyjątkowymi, twórczymi opisami. Nie bez przyczyny wystawa zawita do Gorzowa. Jako stowarzyszenie Ptaki Polskie realizujemy w regionie, we współpracy z Parkiem Narodowym „Ujście Warty” bardzo ważny z punktu widzenia ptaków projekt. „Bagna są Dobre!” to największy w historii Polski projekt przyrodniczy i jeden z największych w Europie. Realizowany jest na terenie województwa lubuskiego, dzięki środkom z unijnego programu LIFE+. Podczas trwania imprezy, będzie można dowiedzieć się więcej o projekcie, a także uzyskać materiały promocyjne(Działanie D1).

 

Ponadto w ramach wystawy 7 września 2013 (sobota) w godz. od 15.00 do 22.00  w Parku Róż specjalnie dla Was odbędzie się plener kulturalno-przyrodniczy, na który składać się będą następujące wydarzenia:

·         godz. 16.00 - Gra miejska „Miasto na pTAK”, która toczyć się będzie wokół ptaków, w ujęciu zarówno kulturalnym jak i przyrodniczym - z nagrodami i drobnymi upominkami.

·         godz. 17.00 – Wycieczka ornitologiczna po terenie Parku Róż w poszukiwaniu miejskich skrzydlatych sąsiadów - z lornetkami i lunetami.

·         godz. 18.00 – „Ptaki bagien i mokradeł w legendach i podaniach” – opowiemy o utopcach, mamonach i wodnikach. Posłuchamy wodniczek, brzęczek, bąków i kropiatek, i zobaczymy skąd się wzięły te licha, zaglądając w zakamarki polskiej kultury!

·         godz. 19.00 - Spotkanie z Grzegorzem i Tomaszem Kłosowskimi – żywą legendą polskiej fotografii przyrodniczej. W trakcie spotkania fotograficy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z fotografowaniem przyrody oraz opowiedzą historię powstania albumu „Żuraw Kłosowskich” poświęconego jednemu z największych, ale wciąż mało poznanych ptaków, jakim jest Żuraw – tajemniczy mieszkaniec tak charakterystyczny dla mokrych regionów Ujścia Warty.

·         godz. 20.00 - Pokaz filmu przyrodniczego „Makrokosmos” w ramach „kina pod gwiazdami” – przedstawiający fascynujący świat przyrody widziany z perspektywy lotu ptaka.

Całości imprezy towarzyszyć będą warsztaty artystyczne, liczne zabawy i atrakcje skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych – wszystko oczywiście w  duchu na pTAK!

Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa oraz plener są realizowane w ramach projektu „Kultura na pTAK w Gorzowie Wielkopolskim”, dofinansowanego z budżetu Miasta Gorzowa, przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Gorzowa.