Wydarzenia

W ciągu trwającej 4 dni imprezy odbywającej się na lotnisku Babie Doły uczestniczyło ponad 70 tysięcy osób, z tego każdego dnia  około 50 tysięcy ludzi spragnionych muzyki, kultury, sztuki i oczywiście….NGO.

 

 

 

 

 

 

 

 

Było w czym wybierać – od znanego wszystkim Main Stage, przez oryginalny World Stage i wysublimowany Tent Stage, po niestandardowe Alter Kino i alternatywny teatr – różne muzyczne i artystyczne inspiracje, zróżnicowane nastroje, nieprzerwanie wędrujące tłumy i Strefa NGO w samym centrum tego wszystkiego.

Wraz z 19 innymi organizacjami pozarządowymi z całej Polski mieliśmy możliwość być częścią tego największego w Polsce muzycznego wydarzenia. Przez 4 dni festiwalu w specjalnym namiocie NGO, w godz. od 16.00 do 2.00 w nocy nieprzerwanie rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy i opowiadaliśmy o naszych działaniach i projektach wszystkim zainteresowanym i przypadkowym gościom. Z naszym projektem Bagna są Dobre! współfinansowanym przez program LIFE i NFOŚIGW udało się dotrzeć do kilkunastu tysięcy ludzi, w czym pomogły nasze wydawnictwa oraz roll-up’y ( Działania D1).

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zabrakło dobrej zabawy, humoru, quizów, zagadek i gier zręcznościowych. Jedni mieli okazję zapuścić Żurawia, wyrżnąć Orła, czy zrobić Jaskółkę. Inni dowiedzieli się między innymi, czym różni się Wróbel od Mazurka, i że Lodówka to nie tylko miejsce, w którym znajdziemy chłodne napoje, ale i piękna kaczka, którą możemy spotkać również w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszył się wśród uczestników prezentowany przez nas projekt wdrażany na terenie Polderu Północnego w Parku Narodowym „Ujście Warty”. Bardziej interaktywnie opowiadaliśmy o ptasich migracjach, rzucając lotkami w trasy przelotu.

Na spragnionych wiedzy czekały nagrody i niespodzianki – jedyne w swoim rodzaju publikacje projektu Bagna są Dobre! takie jak: foldery, pocztówki, oraz torby. Było, w czym wybierać – i nikt nie wyszedł z pustymi rękoma!

 

 

 

 

 

 

 

 

Te 4 dni były intensywne, pracowite i męczące. Jednak po raz drugi kontakt z kilkunastoma tysiącami festiwalowiczów – ich zachwyt, zdziwienie, zainteresowanie, pytania i głód wiedzy – przekonał nas, że dla takich chwil warto tu być i warto niestrudzenie robić to, co robimy – ciągle poszukując, odkrywając, łamiąc stereotypy, walcząc o lepsze jutro…dla ptaków, dla przyrody i …dla nas, ludzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie, i do zobaczenia za rok!