Bagna są Dobre

Film Bagna są dobre! już wkrótce na festiwalu Rock na Bagnie!

Nie mogłoby nas tam nie być! Na przełomie czerwca i lipca do Goniądza na Podlasiu zjadą z całej Polski fani szeroko pojętej muzyki rockowej.  Ale i miłośnicy bagien! Bo to w końcu Rock na bagnie! Najbardziej bagienny z festiwali będzie gościł w tym roku również naszą najnowszą produkcję. W sekcji filmowej festiwalu znalazł się nasz film Bagna są dobre! Festiwal iście rockowy, zatem nie boi się podjęcia tematu ochrony przyrody. Zapraszamy do Goniądza na Podlasiu zarówno fanów moczar jak i rocka. Lato nad Biebrzą jest idealną porą, żeby obserwować bogactwo tutejszej natury, cieszyć się muzyką i poznawać tajniki bagien.


fot. Rafał Siek

Bagna są dobre!

Reżyseria: Tomasz Ogrodowczyk, Michał Ogrodowczyk
Scenariusz: Jacek Karczewski

Film Bagna są dobre! to przepiękna opowieść o raju. Raju na bagnach. W pięknym wizualnie, nasyconym barwami obrazie, twórcy opowiadają o bogactwie przyrodniczym bagien. Uroku opowieści dodaje głos Krystyny Czubówny, która czyta film. 
Bagna są swoistą Arką Noego. Prawdziwym ziemskim rajem wszelkiego stworzenia. Na ostatnich naszych bagnach żyje więcej gatunków niż w jakimkolwiek innym ekosystemie. 
Bagna to jeden z najważniejszych trybów w zegarze ziemskiego klimatu. 
Ludzie bali się bagien, ale też od zawsze osiedlali się przy nich. Jeszcze nie tak dawno, mokradła najczęściej kojarzone były z mrocznymi tajemnicami i niebezpieczeństwem. Głęboka toń oraz niepewny, niewidoczny grunt rozpalały wyobraźnię naszych dziadków…
Zapraszamy do poznania tajemnic życia na bagnach! Bo bagna są dobre.

Wstęp wolny.

1 lipca 2017, godz. 16

Miejsce: Sala Kinowa GOK w Goniądzu, Stary Rynek 23

Więcej o festiwalu http://rocknabagnie.com.pl/program/