Aktualności

 

Z powodu przedłużającej się zimowej aury i opadów śniegu, zaplanowana trasa wycieczki na znacznych odcinkach jest nieprzejezdna. Głównie z tej przyczyny termin wycieczki rowerowej został przełożony z 24 marca na 14 kwietnia.

    W ramach cyklu bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem pt. „Rodzinny rok w Parku”, Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza wszystkich chętnych, nie tylko rodziny, ale też grupy przyjaciół lub turystów indywidualnych, na pierwszą z nich pt.

„W poszukiwaniu wiosny" dnia 14 kwietnia 2013 r. (niedziela).
        Trasa wycieczki (dł. ok. 23 km) będzie przebiegać przede wszystkim przez teren Parku (Polder Północny), a pokonywać ją będziemy na rowerach. Główną atrakcją tej wyprawy będzie zestaw zadań do wykonania przez każdą grupę. Zadania będzie trzeba rozwiązywać w trakcie wycieczki, a dotyczyć one będą głównie przyrody Parku i okolic, a szczególnie tych miejsc, obok których będziemy przejeżdżać. Każda grupa, która dobrze rozwiąże zadania dostanie ciekawą nagrodę – gra planszowa. Zestaw zadań ma na celu m.in. wspólną pracę i zabawę rodziców z dziećmi, czy grupy znajomych.

         Wycieczka rozpocznie się przy Starej Pompie na osiedlu Warniki w Kostrzynie nad Odrą, o godz. 9.00 i zakończy się w tym samym miejscu ok. godz. 13.00. Uczestnicy powinni być przygotowani na każdą pogodę oraz zaopatrzeni w lornetki. Kto nie ma własnej lornetki może wypożyczyć ją z Parku, wspominając o tym przy zgłoszeniu. Chętni do udziału w wycieczce proszeni są o zgłoszenia telefoniczne pod numer 95 752 40 26 lub e-mailem na adres: [email protected]